Ostatni rajd Bitcoin’a, który po raz pierwszy od około roku przekroczył 11.000 dolarów, był imponujący pod wieloma względami. Posunięcie to spowodowało, że BTC przeszła decydujący opór techniczny, odstraszyło wiele niedźwiedzi i drastycznie zwiększyło sentyment w branży.

Mimo to, nadal pozostają sceptycy. Peter Schiff, dyrektor naczelny Euro Pacific Capital i wybitny złoty byk, napisał, że BTC przekroczyła próg 10 000 dolarów:

„Dwa z ostatnich trzech razy #Bitcoin wzrósł powyżej 10.000 dolarów w październiku 2019 i w lutym 2020 spadł odpowiednio o 38% i 63%. Ostatni raz Bitcoin wzrósł powyżej 10.000 dolarów w maju i spadł tylko o 15%. Dziś znów przekracza 10 000 dolarów. Jak duży będzie następny spadek?“

Ale oddział aktywów kryptograficznych Fidelity Investments – menedżer aktywów z Wall Street o wartości 2 bilionów dolarów i firma świadcząca usługi finansowe – opublikowała raport 30 lipca, w którym stwierdziła, że popyt na BTC powinien wzrosnąć w perspektywie średnio- i długoterminowej.

Wyższy popyt, przy założeniu stałej lub malejącej podaży, powinien doprowadzić do wzrostu cen.

Dlaczego popyt na Bitcoiny będzie wzrastał w dłuższej perspektywie: Fidelity Investments
W raporcie zatytułowanym „Bitcoin Investment Thesis: an Aspirational Store of Value“, Fidelity Digital Assets zidentyfikowała pięć „długoterminowych wiatrów wstecznych, które mogłyby napędzić przyjęcie BTC“. Są one następujące:

Wzrost bodźców monetarnych i fiskalnych wywołany skutkami ekonomicznymi pandemii prawdopodobnie zmusi inwestorów do „zwrócenia się w stronę nowego rodzaju środków trwałych jako ochrony przed potencjalną inflacją lub niskimi stopami procentowymi, ale ze znacznym potencjałem wzrostu – Bitcoin“.
Deglobalizacja, stymulowana przez trendy gospodarcze i polityczne, może spowodować wzrost inflacji w miarę załamywania się globalnych łańcuchów dostaw. Bitcoin może skorzystać z tego trendu.
Paul Tudor Jones, zarządzający miliardowym funduszem hedgingowym, uznał Bitcoin.

Nawet jeśli nie widzimy hiperinflacji, potencjalna zdolność Bitcoin Revolution do przechowywania bogactwa przez długi okres czasu, w porównaniu z powoli rosnącymi walutami fiat, powinna dać mu ofertę w nadchodzących dziesięcioleciach.
Świat przechodzi „wielki transfer bogactwa“ od wyżu demograficznego (i starszych od niego) do młodszych pokoleń. To przeniesienie bogactwa powinno oczywiście sprzyjać Bitcoinowi, ponieważ jest więcej byków o kryptońskim krypcie niż baby boomers.

Inwestorzy doceniają narracje

Raport Fidelity ukazuje się wkrótce po tym, jak spółka ujawniła, że zgodnie z przeprowadzonym przez nią sondażem, inwestorzy instytucjonalni szybko aklimatyzują się w kryptojumie, ponieważ zaczynają dostrzegać wyżej wymienione narracje.

W badaniu tym stwierdzono, że 80% ankietowanych inwestorów znalazło coś interesującego w klasie aktywów kryptograficznych. To, co sprawia, że aktywa cyfrowe są interesujące, to m.in. długoterminowy potencjał wzrostu kryptociągu, rozwój technologiczny branży, a Bitcoin i inne altcoiny, które nie są powiązane z innymi klasami aktywów.

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.