Zarządzający aktywami o wartości 2 bilionów USD ujawnia 5 powodów, dla których popyt na Bitcoin’y wzrośnie

Ostatni rajd Bitcoin’a, który po raz pierwszy od około roku przekroczył 11.000 dolarów, był imponujący pod wieloma względami. Posunięcie to spowodowało, że BTC przeszła decydujący opór techniczny, odstraszyło wiele niedźwiedzi i drastycznie zwiększyło sentyment w branży.

Mimo to, nadal pozostają sceptycy. Peter Schiff, dyrektor naczelny Euro Pacific Capital i wybitny złoty byk, napisał, że BTC przekroczyła próg 10 000 dolarów:

„Dwa z ostatnich trzech razy #Bitcoin wzrósł powyżej 10.000 dolarów w październiku 2019 i w lutym 2020 spadł odpowiednio o 38% i 63%. Ostatni raz Bitcoin wzrósł powyżej 10.000 dolarów w maju i spadł tylko o 15%. Dziś znów przekracza 10 000 dolarów. Jak duży będzie następny spadek?“

Ale oddział aktywów kryptograficznych Fidelity Investments – menedżer aktywów z Wall Street o wartości 2 bilionów dolarów i firma świadcząca usługi finansowe – opublikowała raport 30 lipca, w którym stwierdziła, że popyt na BTC powinien wzrosnąć w perspektywie średnio- i długoterminowej.

Wyższy popyt, przy założeniu stałej lub malejącej podaży, powinien doprowadzić do wzrostu cen.

Dlaczego popyt na Bitcoiny będzie wzrastał w dłuższej perspektywie: Fidelity Investments
W raporcie zatytułowanym „Bitcoin Investment Thesis: an Aspirational Store of Value“, Fidelity Digital Assets zidentyfikowała pięć „długoterminowych wiatrów wstecznych, które mogłyby napędzić przyjęcie BTC“. Są one następujące:

Wzrost bodźców monetarnych i fiskalnych wywołany skutkami ekonomicznymi pandemii prawdopodobnie zmusi inwestorów do „zwrócenia się w stronę nowego rodzaju środków trwałych jako ochrony przed potencjalną inflacją lub niskimi stopami procentowymi, ale ze znacznym potencjałem wzrostu – Bitcoin“.
Deglobalizacja, stymulowana przez trendy gospodarcze i polityczne, może spowodować wzrost inflacji w miarę załamywania się globalnych łańcuchów dostaw. Bitcoin może skorzystać z tego trendu.
Paul Tudor Jones, zarządzający miliardowym funduszem hedgingowym, uznał Bitcoin.

Nawet jeśli nie widzimy hiperinflacji, potencjalna zdolność Bitcoin Revolution do przechowywania bogactwa przez długi okres czasu, w porównaniu z powoli rosnącymi walutami fiat, powinna dać mu ofertę w nadchodzących dziesięcioleciach.
Świat przechodzi „wielki transfer bogactwa“ od wyżu demograficznego (i starszych od niego) do młodszych pokoleń. To przeniesienie bogactwa powinno oczywiście sprzyjać Bitcoinowi, ponieważ jest więcej byków o kryptońskim krypcie niż baby boomers.

Inwestorzy doceniają narracje

Raport Fidelity ukazuje się wkrótce po tym, jak spółka ujawniła, że zgodnie z przeprowadzonym przez nią sondażem, inwestorzy instytucjonalni szybko aklimatyzują się w kryptojumie, ponieważ zaczynają dostrzegać wyżej wymienione narracje.

W badaniu tym stwierdzono, że 80% ankietowanych inwestorów znalazło coś interesującego w klasie aktywów kryptograficznych. To, co sprawia, że aktywa cyfrowe są interesujące, to m.in. długoterminowy potencjał wzrostu kryptociągu, rozwój technologiczny branży, a Bitcoin i inne altcoiny, które nie są powiązane z innymi klasami aktywów.

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht.