Te osiągnięcia techniczne w ramach łańcucha blokowego

Te osiągnięcia techniczne w ramach łańcucha blokowego 2020 wyznaczyły etap na rok 2021.

Rok 2020 był gwieździstym rokiem dla technologii łańcuchów blokowych, kładąc ważne fundamenty na nadchodzący rok.

W styczniu minie 12 lat od bloku genetyki Bitcoinów. W tym czasie, technologia łańcucha blokowego poczyniła wiele znaczących kroków naprzód. Uruchomienie Ethereum w 2015 roku wprowadziło inteligentne kontrakty i wybijanie żetonów. W kolejnych latach nastąpił rozwój w takich obszarach, jak prywatność transakcji wraz z Profit Revolution uruchomieniem Zcash (ZEC), platformy takie jak EOS i Tezos próbujące konkurować z Ethereum w zakresie skalowalności oraz dziesiątki przypadków wykorzystania.

W szczególności lata 2018 i 2019 były trudnymi latami. Po tym jak Bitcoin spadł z najwyższego poziomu w grudniu 2017 roku, można powiedzieć, że ogólny apetyt na łańcuchy blokowe i waluty kryptograficzne znacznie zmalał podczas długiej zimy kryptońskiej. Wciąż jednak działo się wiele innowacji, które zaczęły być widoczne i opłacalne w 2020 roku.

W tym roku pojawiło się kilka kluczowych tematów, które mogą kształtować krajobraz łańcuchów blokowych na rok 2021 i kolejne lata. Cointelegraph śledzi tutaj najważniejsze zmiany w łańcuchu blokowym w 2020 r. W tym roku pojawiło się kilka kluczowych tematów, które mogą kształtować krajobraz łańcucha blokowego na rok 2021 i kolejne lata.

Rozwój platformy i infrastruktury

Skalowalność, interoperacyjność i ochrona prywatności były głównymi tematami w rozwoju infrastruktury w 2020 r. Oczywiście skalowalność stała się już odwiecznym tematem w rozmowach w ramach łańcuchów blokowych. Jednak w poprzednich latach koncentrowano się na nowych platformach, które twierdziły, że są bardziej skalowalne niż Ethereum. W roku 2020 nacisk na skalowalność przesunął się na sam Ethereum – po części dlatego, że pierwsza faza aktualizacji Ethereum 2.0 została ostatecznie uruchomiona pod koniec roku, ale także dlatego, że rok 2020 przyniósł kilka krytycznych kamieni milowych dla platform drugiego poziomu Ethereum.

 

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert